Fupa Asansör, özel sermaye şirketi Sandflower ile yaptığı ortaklığı duyurdu

08.09.2019

 

Türk asansör sektörünün önemli aktörleri arasında yer alan Fupa Asansör, özel sermaye şirketi Sandflower S.a.r.l. ile ortaklığını, 3 Eylül 2019 tarihinde İstanbul Radison Blu Otel'de yaptığı basın toplantısında, basın mensupları ile paylaştı. 30 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ve son yıllarda yaptığı yatırımlar dikkat çeken Fupa Asansör; Fermator, Sicor S.p.a., gibi çok önemli asansör komponent üreticilerini bünyesinde barındıran Lüksemburg Orijinli özel sermaye şirketi Sandflower S.a.r.l. ile ortaklığının detaylarını düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu. Toplantıya, Fupa Asansör Yönetim Kurulu Üyeleri; Rıza Latif, Şehrazat Latif, Can Latif, Rüya Latif, Fermatör Ailesini temsilen Satış Direktörü Eduard Amigo'nun yanı sıra Fupa Digital Pazarlama Müdürü İdil Latif ve Fermatör Türkiye ve Ortadoğu Direktörü Murat Camgöz ev sahipliği yaparken, sektörel basın mensupları katıldılar.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan ve yapılan işbirliği hakkında bilgi veren Fupa Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Latif, yapılan ortaklık ile ilgili şu bilgileri verdi: " Firmamız Fupa Asansör 30 yılı aşkın bir süredir yurtiçi ve yurtdışı asansör sektöründe temsil ettiği Dünya markaları ve imalatı ile birlikte sektörün önde gelen sayılı firmaları arasında kurulduğu günden bu yana yerini muhafaza etmiştir. Düzenli büyüme stratejisi kapsamında 2018 yılının başında başlamış olduğu yeni fabrika ve Türkiye’nin en yüksek test kulesi yatırımı ile sektörde adından daha çok söz ettirmekte olan firmamız Fupa Asansör A.Ş. adına ülkemiz ve sektörümüz için oldukça sevindirici bir gelişmeyi bütün kamuoyu ve sektörel basın ile paylaşmak isteriz.

 

T.C. Rekabet Kurulu’nun karar tebliği uyarınca yaptığı açıklamasına göre Fupa Asansör İnş. Paz. San. Tic. A.Ş.’nin, Fermator, Sicor S.p.a., gibi çok önemli asansör komponent üreticilerini bünyesinde barındıran Lüksemburg Orijinli özel sermaye şirketi Sandflower S.a.r.l. ile ortaklığına izin verildi ve bu karar ile birlikte Fupa Asansör ve Sandflower şirketleri güçlerini birleştirdi. Bu ortalık ile firmamız kurumsallaşma sürecini tamamlama yönünde ciddi bir adım atmış, iki firmanın oluşturacağı sinerji sayesinde alt yapısını daha da güçlendirerek önemli bir büyüme sağlayacaktır. Böylelikle şirketimiz daha enerjik, daha yenilikçi, daha dinamik, daha profosyonel ve en önemlisi daha üretken bir yapılanmaya bürünerek sektörüne en mükemmel şekilde hizmet vermeye devam edecektir.

 

İki firma arasında yapılan anlaşmalar sonucunda Fupa asansör’ün mevcut olan ticari faaliyetlerinde, müşteri, tedarikçi ve personel ilişiklerinde herhangi bir değişiklik veya sapma olmayacaktır ve eskisi gibi bütün icra faaliyetleri eski yönetim ve kadro tarafından devam edecektir. Ayrıca bazı kısa vadedeki istisnalar dışında, Türkiye’deki mevcut faaliyetler, ileride yapılması planlanan bütün imalat, ticari faaliyetler ve yeni yatırım olanakları tamamen ve yalnızca Fupa Asansör kanalından gerçekleşecektir.

 

Bu ortaklık ile birlikte gerçekleştireceği üretim politikaları, makina parkuru yatırımları, Ar-Ge çalışmaları, yeni istihdamlar ve ortak firmanın uluslararası tecrübeleri sayesinde mevcut olan Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya, Balkan Ülkeleri ve Avrupa’daki faaliyetlerini arttırarak globalleşen ve markalaşan bir firma haline gelecektir. Süregelen organik büyümesine mevcut stratejik yatırımla çok daha hızlı bir ivme kazandıracaktır ve sektördeki öncü konumunu daha ileriye taşıyacaktır. Bu ortaklığın firmamız, sektörümüz ve en önemlisi ülkemiz ve yurttaşlarımız adına hayırlı olmasını temenni ederiz."

 

Fupa Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Latif' in ardından bir konuşma yapan Fermatör Satış Direktörü Eduard Amigo ise Fupa Asansör ile 18 yıllık başarılı bir ticari geçmişlerinin olduğunu hatırlatarak, bu işbirliğinin her iki şirket açısından da büyük bir kazanım olduğunun altını çizdi. Fermatör ve Sandflower hakkında kısa bir bilgi veren Amigo, toplantıya özel olarak hazırlanan ve iki şirketin 20 yıla yakın işbirliklerini anlatan kısa bir video sunumuna da konuşmasında yer verdi. Fermatörün gelecek planları hakkında da açıklamalarda bulunan Amigo, yatırımlarının farklı ülkelerde de devam edeceğinin altını çizdi. Türkiye'de yaşanan ekonomik kriz ortamında bu yatırıma hiç düşünmeden onay verdiklerini anlatan Amigo, Türkiye'nin zaman zaman bu tarz ekonomik sorunlar yaşadığını ancak kısa sürede ekonomik toparlanma içerisine gireceğinden emin olduklarını belirtti. Bu ortaklığın hem Fermetör hem de Fupa Ailelerinin sektördeki hedeflerine katkı sağlayacağını kaydeden Amigo, işbirliklerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Konuşmaların ardından pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekimi ile basın toplantısı sona erdi.

Yorum Listesi

  • Yorum Bulunmuyor!
E-Bülten
E-bülten listemize mail adresinizi bırakarak bizden haberdar olabilirsiniz!