Türkiye’de İLK VE TEK STO Sertifikalı Tümleşik Asansör Kumanda Sistemi AE-MAESTRO

19.06.2019


Aybey Elektronik, 27 Nisan Cumartesi Günü Crowne Plaza’da,“Türkiye’de ilk ve Teksto Sertifikalı Tümleşik Asansör Kumanda Sistemi AE-MAESTRO” seminerini gerçekleştirdi. Program asansör sektörü tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Seminerde Aybey Elektronik Genel Müdürü Melih Aybey, AE-MAESTRO’nun genel ve teknik özelliklerini anlattığı sunumunda, motor sinyalleri yönetiminin standart mikro denetleyici yerine; dijital sinyal işlemcisi DSP (DigitalSignalProcessor) ile yapıldığını ve cihazda çift mikro işlemci kullanıldığını, bu sayede de cihazın yüksek performanslı bir motor sürme işlemi sergilediğini anlattı.

AE-MAESTRO’nun teknik özellikleri ve bağlantıları sunumuyla programı devam ettiren AR-GE Teknisyeni Mehmet Akkuş ise AE-MAESTRO’nun açık çevrim, kapalı çevrim, redüktörlü ve dişlisiz her tür motor ve enkoder ile kullanılabileceğinden ve cihazın bağlantı kolaylığından bahsetti.

Son olarak Ürün Sorumlusu Yasemin Çoban’ın Aybey Elektronik ürün yelpazesi ve fason sistemler üzerine gerçekleştirdiği sunumların ardından katılımcılara; AE-MAESTRO tümleşik asansör kumanda sistemi, ALYA serisi kat ve kabin kaseti seti ile AE-LIFT STO motor sürücü mini bir çekiliş ile hediye edildi. Seminer, çekilişten sonra yemek programıyla saat 14:00’de son buldu.

Türkiye’de ilk ve tek olan ve seminerde bahsi geçen kontaktörsüz cihaz, asansör kumanda kartı ve motor sürücünün bir arada bulunduğu kompakt bir tümleşik kumanda sistemidir.Dahili olarak içerisinde şebeke giriş filtresi, dc şok bobini ve kurtarıcı izole devresini barındırmaktadır.AE-MAESTRO’nunkontaktör kullanılmadan motora direkt olarak bağlanabilme uygunluğu (SafeTorqueOff - STO)yapılan zorlu testleri hatasız geçmesi sonucunda onaylanmış ve belge almaya yeterli görülmüştür.STO (kontaktörsüz) çalışma özelliği sayesinde sessiz ve uzun ömürlüdür.

 

Yorum Listesi

  • Yorum Bulunmuyor!
E-Bülten
E-bülten listemize mail adresinizi bırakarak bizden haberdar olabilirsiniz!