• Üye Girişi
  • Üye Girişi
    Şifremi Unuttum

GİSMAP Asansör 8 ülkeye asansör ihracatı yapıyor

Mustafa Görmüş
21.11.2018

Giresun Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren GİSMAP Asansör yaklaşık 33 yıldır asansör sektörüne hizmet veriyor. Sahip olduğu iki fabrikada toplamda 70 kişiyi istihdam eden GİSMAP Asansör, yurt içi pazarının ardından yurt dışına da açıldı. İlk etapta 8 ülkeye ürün satan GİSMAP Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kara, yaptığı açıklamada, firmalarının 1985'te asansör kapı ve kabini yapmak amacıyla kurulduğunu söyledi.

Kapı ve kabin üretimi yapan GİSMAP, paket asansör pazarlıyor. Türkiye dışında satış için birtakım çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kara, "Yurt dışında çeşitli devletleri gezdik, fuarlara katıldık. Ürünümüzü beğenenlerle iletişime geçtik ve ihracata başladık." dedi.

İbrahim Kara, 8 ülkeye ihracat yaptıklarını dile getirerek, şunları kaydetti; “

Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, İran, Mısır, Tacikistan, Vietnam ve Malta'ya ürün gönderiyoruz. Hedefimiz 10 ülkeydi ancak 8'de kaldık. İnşallah önümüzdeki yıl bu sayıyı iki katına çıkarmak, yani 20'ye yakın ülkeye ürün satmak istiyoruz. İnşallah önümüzdeki fuarlarda da müşterilerle iletişime geçip istediğimiz kapasiteyi yakalayacağız."

Yerli üretimin çok önemli olduğunu vurgulayan Kara, "Türk firmalar rahatlıkla yurt içindeki ihtiyaçları karşılayabilir ama devlet kurumu da dahil bazı yerlerin yurt dışından asansör parçaları kullandığını görebiliyoruz, bu da bizi üzüyor." ifadesini kullandı.

Giresun'un asansör üretimi yapılan iller arasında ilk 10'da yer aldığını aktaran Kara, "Giresun'daki üretim Doğu Karadeniz'deki hiçbir ilde yok. Üretim potansiyeli yüksek bir iliz ancak büyük şehirler, avantajları dolayısıyla bizim doğal olarak önümüzde." diye konuştu. 
Firmanın Ticaret Müdürü Erkan Yurdadön ise yurt içi ve yurt dışında satış potansiyelinde kalitenin etkili olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi; "İnsanlar bize güveniyor, kaliteden ödün vermememiz ve uygun fiyatlarla kaliteyi yakalayabilen bir firma olduğumuz için tercih ediliyoruz. Yurt içi ve yurt dışında çok büyük firmalar var. Bizim amacımız diğer firmalarla kalite anlamında rekabet etmek"


Kaynak Hürriyet Ekonomi Servisi

 

 

Yorum Listesi

  • Yorum Bulunmuyor!
E-Bülten
E-bülten listemize mail adresinizi bırakarak bizden haberdar olabilirsiniz!